Altijd al eens zelf in een schilderij willen stappen? Op vrijdag 20 maart 2026 zijn kinderen van 6 tot 12 jaar van harte welkom in het Hoeksch Maaklokaal om hun eigen kunstportret te maken. Tijdens deze middag maken zij op een laagdrempelige manier kennis met portretten uit de kunstgeschiedenis en ontdekken zij hoe kunstenaars door de eeuwen heen mensen hebben afgebeeld.
Kinderen gaan samen op ontdekkingstocht in de wereld van portretten. Aan de hand van korte voorbeelden leren ze hoe kunstenaars naar mensen kijken en wat een portret bijzonder maakt. Daarna gaan ze zelf creatief aan de slag en maken ze een eigen kunstportret met een opening waar ze hun hoofd doorheen kunnen steken. Met verf, papier en andere materialen krijgt ieder portret een eigen uitstraling en wordt elk kunstwerk persoonlijk en uniek.
De activiteit vindt plaats op vrijdag 20 maart van 14.30 tot 16.00 uur in het Hoeksch Maaklokaal van de Bibliotheek in het Oude Raadhuis (Waterstal 1). De kosten bedragen € 3,50 (plusabonnement), € 4,25 (basisabonnement) of € 5,00 (niet-leden). Aanmelden kan via de agenda van de bibliotheek: www.debhw.nl/agenda. Hier zijn ook andere activiteiten van het Hoeksch Maaklokaal te vinden.
